דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

היחידה לכנסים וימי עיון

​כנס בין-לאומי


Improving University Teaching
משפרים הוראה באקדמיה

ימים שלישי - חמישי, כ"ד - כ"ו בתמוז תשע"ז, 81 -02 ביולי 2017

מתקיים בפעם ה-42 ומתמקד הפעם בהערכה (הערכת הוראה, למידה, תכניות לימוד והערכה לשם למידה). בכל שנה כנס IUT מציע הזדמנות למשתתפים מכל העולם ומתחומי דעת שונים (רפואה, הנדסה, ספרות מוזיקה ועוד) לשתף בפרקטיקות, בתגליות ובאתגרים שמטרתם לשפר את האפקטיביות של ההוראה וההדרכה במוסדות להשכלה גבוהה

נושא הכנס:

מעריכים מחדש את ההערכה

עד לאחרונה התייחס המונח "הערכה" בעיקר להענקת ציונים לסטודנטים על סמך ביצועיהם בקורס, אך כיום התרחבה משמעות המונח באופן מהותי. סטודנטים, מרצים ומוסדות כאחד מוערכים כעת במגוון ממדים, ולצורך קשת רחבה של מטרות.כספי הציבור המשמשים למימון ההשכלה הגבוהה הצדיקו את הקריאה לאחריותיות רבה יותר, אך המוסדות הפרטיים נתונים גם הם ללחץ להוכיח שהצהרותיהם בדבר "מצוינות" המחקר וההוראה אכן מבוססות.

בה בעת, נוכחותה הגדלה של ההערכה מעלה שאלות הנוגעות ללב ההשכלה הגבוהה. אילו ביצועים נחשבים? האם יש לראות באוניברסיטה מנוע מחקר, מקפצה לקריירות של הסטודנטים, או מודל היברידי המשלב את שני ההיבטים? האם מטרת ההערכה היא בראש ובראשונה להציע משוב שימושי, או להגיש פסק דין סופי על הביצוע? ולבסוף, עד כמה הכלים שבידינו מצליחים למדוד ביצועים בפועל? האם אנו מודדים את הדברים הנכונים, או, כפי שטוענות הביקורות, רק את מה שקל למדוד?

במהלך שלושת ימי הכנס בתל אביב נדון בשאלות הללו ובהיבטים נוספים של ההערכה האקדמית.
הכנס יתקיים במכון מופ"ת – מרכז מחקר ופיתוח ישראלי מוביל בתחום ההוראה והלמידה. אנו מקווים שתצטרפו אלינו.

הנושא המרכזי בכנס מורכב משישה נושאי-משנה:
הערכת הלמידה בקרב סטודנטים/ הערכת הביצועים של הסגל האקדמי/ דירוג המוסדות החינוכיים. שיפור ההערכה העצמית/ הערכה מסכמת מול הערכה מעצבת/ מחקר עדכני בתחום ההערכה.

לפרטים, לקול קורא לפוסטרים ולהרשמה, יש להיכנס לאתר הכנס www.iutconference.com

IUT 2017 Schedule at a Glance: Tuesday, 18 July
IUT 2017 Schedule at a Glance: Wednesday, 19 July
IUT 2017 Schedule at a Glance: Thursday, 20 July

תמונות מהכנס

מקורות מידע