דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
ספרים לרכישה

הרבגוני הוא הסטנדרטי החדש - הוראה פרטנית בחינוך העכשווי

למידע נוסף בנושא ספרים התקשרו כעת ל-
073-75-999-79

  • מחבר: נמרוד אלוני, קובי גוטרמן, ציון שורק (עורכים)
  • שנה: 2018
הכיתה ובית הספר (מורים, תלמידים, הורים); הכשרת מורים ומורי מורים

​​הוראה פרטנית היא חלק בלתי נפרד מן השגרה הפדגוגית הנהוגה כיום בבתי הספר. על רקע מציאות זו חובר ספר זה המיועד לאנשי חינוך והוראה. הספר הוא פרי שיתוף פעולה של אנשי הוראה ואקדמיה. תכליתו היא הצגה תמציתית של גישת ההוראה הפרטנית, לרבות תשתיות תיאורטיות שלה והמשגות מעשיות של דרכים להוראתה, תוך מתן דוגמאות המאפשרות לעמוד על הצלחתה.

הספר הרבגוני הוא הסטנדרטי החדש מבוסס על תפיסה חינוכית הומניסטית והוליסטית, והוא משלב בין מגמת התגבור הלימודי למגמת הפיתוח האישיותי. הספר מציג את הגישה הפרטנית כחלופה לגישת הסטנדרטיזציה, ואת הרבגוניות כעיקרון פדגוגי מנחה. מעמדה חינוכית זו, הספר נותן מענה להבדלים הבין-אישיים והבין-תרבותיים, למגוון לקויות הלמידה ולמגוון סגנונות הלמידה וההוראה. בצד המעשי, הספר מציע למורים ולמורות עושר של אפשרויות ומתכונות למימוש מוצלח של המפגשים הפרטניים, אשר מאז רפורמת "אופק חדש" נתונות כמשאב חינוכי המצפה למימוש מיטבי.

 

הספר הוא ספר שביעי בסדרה מחשבה חינוכית, פרי שיתוף פעולה בין מכללת סמינר הקיבוצים, הוצאת הקיבוץ המאוחד – סדרת קו אדום, הסתדרות המורים ומכון מופ"ת.

 

את הספר ניתן לרכוש בהוצאת הקיבוץ המאוחד בטלפון: 03-6163978 או באתר ההוצאה: https://www.kibutz-poalim.c​o.il/diversity_is_the_new_standard

מחיר: 76 ₪

תוכן עניי​נים ומבוא