דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

​​​​​​​ה"מבקר הפנימי" – מה הוא רוצה מאיתנו?

מרצה: ד"ר יעל בר-לב

רקע

התמקדות focusing היא שיטה רבת עוצמה וקלה ליישום. היא מחזקת את הקשר עם "המצפן הפנימי" שיש לכל אחת ואחד מאיתנו. זו מיומנות שאפשר ליישם בחיי היום-יום, והיא תורמת לשיפור התפקוד ולאיכות החיים במגוון תחומים: קבלת החלטות, דיוק הדרך בעבודה ובקריירה, פיתוח חוסן רגשי ושיפור מערכות יחסים. ככלל, התמקדות focusing תורמת לחוויית חיים רגועה וממוקדת יותר.
ההתמקדות focusing מציעה גישה ייחודית ופורצת דרך להתמודדות מקדמת עם ביקורת עצמית. ביקורת עצמית היא אותו "קול" פנימי שמעיר לנו על איך שאנחנו, מראה לנו שאנחנו לא מספיק טובים או לא אחראיים. כשהקול הזה מתעצם אנחנו מרגישים "קטנים", לא מסוגלים, חוששים ומתביישים בעצמנו. כשביקורת עצמית מופיעה, לעיתים קרובות קשה לנו לדעת אם היא אמיתית או כוזבת; מציאותית או מוגזמת; האם להקשיב ולציית לה, או למרוד בה בכל הכוח כדי שלא תעצור אותנו?
במהלך הקורס נלמד ונתרגל כלים יישומיים שנשענים על גישת ההתמקדותfocusing  ומאפשרים התמודדות בונה עם ביקורת עצמית. נלמד איך ביקורת עצמית שמהווה עבורנו חסם יכולה להפוך לתוכן מקדם ולתרום להתפתחות שלנו.

תוכני הלימוד

מפגש 1

  • פתיחה ותיאום ציפיות
  • "המבקר/ת הפנימי/ת" – מה הוא אומר לנו? היכרות עם קונספט "המבקר הפנימי" בגישת ההתמקדות focusing ותרגולו

מפגש 2

  • היכרות עם עקרון "הקבלה הרדיקלית" בגישת ההתמקדות focusing
  • תרגול שני הקונספטים שנלמדו עד כה

מפגש 3

  • יישום הכלים שנלמדו למגוון מצבים בחיי היום-יום
  • איסוף וסיכום הקורס

היקף: שלושה מפגשים, 15 שעות אקדמיות בסך הכול

מועד: המפגשים יתקיימו בימים ב', ג', ו-ה', בתאריכים 23/7/2018; 24/7/2018; 26/7/2018, בשעות 14:30-10:00​

מחיר:  450 שח

מרצה: ד"ר יעל בר-לב – בעלת דוקטורט בחינוך מאוניברסיטת תל-אביב; מלווה לאורך שנים תהליכי צמיחה והתפתחות של יחידים, קבוצות וקהילות; כבר יותר מעשרים שנה חיה וחוקרת את "האדם השלם" היוצר, מתפתח ולומד; חווה בהתפעמות את הפלא שחוזר על עצמו שוב ושוב בתהליכי התמקדות; מנחה השתלמויות ומובילה תהליכי יישום של גישת ההתמקדות בחינוך.  בתפקידיה הקודמים הייתה מנהלת פיתוח תוכניות; מנהלת שותפה של היחידה לפיתוח חזון בחינוך – מכון מנדל למנהיגות; מנהלת שותפה בפרויקטים בין-לאומיים מטעם המרכז לעתידנות בחינוך, אוניברסיטת בן גוריון, המחלקה להוראת המדעים, הטכניון.


טופס התעניינות (לקבלת פרטים נוספים בלבד)