דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

משילוב לשותפות: שינוי פרדיגמה ביחס לאנשים עם מוגבלות - ממעשה להלכה

מצבם של אנשים עם מוגבלויות בחברה כיום הוא תולדה של הבנָיָה חברתית מסוימת ולא-הכרחית. אם היו מבְנים את החברה באופן אחר, ובכך מנגישים לאנשים עם מוגבלויות את כל תחומי החיים, הם היו יכולים להיות משתתפים פעילים ותורמים במרקם החברתי. אחד מהתחומים שבהם ההבניה החברתית המדירה בולטת הוא תחום ההכשרה המקצועית בכלל והחינוכית בפרט, שבו אנשים עם מוגבלויות קיימים בעיקר כאובייקטים להתערבות מקצועית. מה היה קורה אם מסלולי ההכשרה היו בנויים כך שאנשים עם מוגבלויות היו סובייקטים פעילים ותורמים, המלמדים ולומדים לצדם של אנשי המקצוע לעתיד?

סדנה זו מזמנת מפגש ישיר עם אנשים מישראל ומהעולם אשר במעשיהם יצרו ויוצרים מציאות חלופית אשר מדגימה נכונה את המעבר מתפיסת השילוב לתפיסת השותפות.

נושאי הסדנה:

  • שינוי פרדיגמה ביחס לאנשים עם מוגבלות - משילוב לשותפות במגוון דרכים.
  • Healing of Magic - שיקום ושילוב בעזרת תכנית קוסמות המאושרת על ידי האיגוד האמריקני של המרפאים בעיסוק.
  • Sails of the Spirit - הפלגות בים התיכון כדרך ליצירת שותפות של עיוורים ורואים.
  • כנסים המשלבים אנשים עם יכולות ומוגבלות כדרך לשינוי גישה ותודעה.
  • שילוב מורים בצוות בית ספר של חינוך מיוחד בקניה כצעד ראשון והכרחי לשינוי.
  • מ"ללמוד על" ל"למוד עם" - עשור של יזמות חברתית ושותפות של מרצים וסטודנטים במכללת דוד ילין.

היקף: 6 שעות

מועד: יום ד', כ"ד באדר תשע"ז, 22.3.2017, בשעות 16:00-10:00

עלות: 250 ₪

מרצים:

יואב קריים - פעיל חברתי לקידום שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות; מנחה שותף בקורס יזמות חברתית במכללת דוד ילין; מרצה שותף בחוג לריפוי בעיסוק בקריה האקדמית אונו; מנהל שותף של האשכול לשינוי חברתי בבית איזי שפירא; יו"ר המועצה הארצית לשיקום נכי נפש במשרד הבריאות.

פטריק מוזנגו - מנהל בית ספר לחינוך מיוחד בקניה, אשר שינה את גישתו וחולל בארצו שינוי מהותי בגישה כלפי אנשים עם מוגבלות.

Kevin Spencer - a teaching artist, researcher, consultant, and award-winning film  producer as well as faculty in the Special Education program at Carlow University (PA); He has published research in respected peer-reviewed journals, holds a Certification in Autism Studies, and has presented papers and keynoted major education conferences around the world on arts-integration in special education.

Oleg Kolpashchikov - a blind business coach, business consultant and the president of WHITE CANE, an NGO based in Yekaterinburg, Russia. WHITE CANE was founded in 2010 by blind people who had extensive competitive employment experience. The mission of WHITE CANE is to stimulate social and professional activities of people with and without disabilities and to support them in gaining their economic and therefore everyday independence.