דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

​​​​​החופש לכתוב: חממת כתיבה קיצית

"כשאני מתווה את קווי עלילתו של סיפור, עולה ראשית כול במחשבתי תמונה הנראית לי טעונת משמעות מסיבה זו או אחרת, הגם שלא אדע להגדיר משמעות זו במילים או בדרך ההמשגה. משנתחדדה התמונה במחשבתי די הצורך, מיד אני מתחיל לפתחה ולבנות סיפור, או מוטב לומר - התמונות עצמן מפתחות הלאה את האפשרויות הגלומות בהן, את הסיפור שהן נושאות בחובן. (איטאלו קאליוונו, מתוך "סיפורים אמריקאים").

סדנה זו מבקשת לעשות את הדרך מהתמונה למשמעות, למילים, לסיפור, ולפתח באמצעות תרגילי כתיבה ידע במבנים סיפוריים, בטכניקות של כתיבה, בבניית דמות ועלילה ובפיתוח הקשר הסמוי והגלוי בין הכותב לנכתב. העבודה בסדנה משלבת כתיבה אישית מגוונת ולימוד מובנה של טכניקות כתיבה שונות ומבנים סיפוריים מגוונים - תוך כדי ניתוח של סיפורים קצרים נבחרים ושל תרגילי הכתיבה של משתתפי הסדנה.

מטרות

הסדנה בנויה כחממה לכותבים לא מנוסים. היא מבוססת על עבודה פתוחה וגלויה על חומרים אישיים ועל שיבוצם במבני כתיבה קבועים מראש, ומלמדת להבחין בין ביוגרפיה לבדיון ולשלב בין השניים. מטרתה הסופית היא פיתוח קול אישי ייחודי בכתיבה כדרך ביטוי, כדרך של העצמה אישית וכשלב בבניית היכולת הסיפורית והיצירתית.

מטרות נוספות

  • שכלול יכולות הכתיבה
  • התנסות בסוגות כתיבה שונות
  • התפתחות אישית


היקף: 15 שעות אקדמיות
מועד: 5/7/2018; 12/7/2018; 19/7/2018; בשעות 14:30-10:00
מחיר: 450 ש"ח

נושאי הסדנה

  • מזיכרון לבדיון: מהאישי לפרטי ולאוניברסלי, ביוגרפיה במבנה סיפורי או דרמטי
  • בניית דמות: עבר הווה ועתיד, מה שרלוונטי ומה שיותר רלוונטי, חוץ ופנים


מרצה: מירי רוזובסקי, סופרת וחוקרת תהליכי כתיבה.טופס התעניינות (לקבלת פרטים נוספים בלבד)